امیر تتلو

امیر تتلو

9

امیرحسین مقصودلو متولد۳۰ام شهریور ۱۳۶۶ که با نام امیر تتلو شناخته می‌شود، خواننده و ترانه‌نویس ایرانی است که در سبک رپ، پاپ و آر اند بی فعالیت می‌کند. تتلو از نخستین خوانندگان سبک آر اند بی در ایران است که توانست به صورت زیرزمینی بخواند و شهرتی بدست ‌آورد. وی در اواسط دهه ی ۱۳۸۰ به دبی سفر کرد و پس از مدتی به ایران بازگشت.

او نخستین آلبوم رسمی خود به نام زیر همکف را در سال ۱۳۹۰ بدون اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرد و پس از زیر همکف، تاکنون ۱۱ آلبوم دیگر منتشر کرده ‌است. او تاکنون سه بار توسط پلیس بازداشت شده‌است. اولین بازداشت تتلو در سال ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی بود و پس از آن در سال ۱۳۹۵ به اتهام تشویش اذهان عمومی و اشاعه فساد و فحشا به مدت بیش از دو ماه در بازداشت موقت به‌سر برد. تتلو در سال ۱۳۹۷ ایران را به مقصد استانبول ترکیه ترک کرد و نخستین کنسرت خود را همان سال با حواشی بسیاری در تفلیس، گرجستان برگزار کرد. تتلو بهمن ۱۳۹۸ در ترکیه به علت آنچه نقض مقررات ویزا عنوان شد، به مدت یک هفته بازداشت شد.

در کنار فعالیت هنری، اما رفتارها و گرایش‌های سیاسی وی در دوره‌های مختلف، باعث مجادلات فراوانی شده‌است. نظرهای او دربارهٔ موضوعات گوناگون از جمله سوگواری محرم، قربانی کردن حیوانات، حجاب و طرفداری وی از برخی مقامات جمهوری اسلامی در کنار اتهاماتی مانند توهین و دعوت به ضرب و شتم زنان و دعوت از کودکان زیر سن قانونی برای رابطه ی جنسی؛ همگی باعث شکل‌گیری انتقادات فراوانی از سوی منتقدانش شده‌است.

او از چهره‌های خبرساز و پرطرفدار شبکه‌های اجتماعی پربازدید در ایران بوده‌است. حساب کاربری تتلو در اینستاگرام، به دلیل آنچه زیر پا گذاشتن قوانین این شبکه اعلام شده، تاکنون دو بار بسته‌شده‌است؛ یک بار در سال ۱۳۹۷ و بار دیگر در سال ۱۳۹۹. بنابر اعلام بی‌بی‌سی فارسی، اینستاگرام در بار دوم اعلام کرد که تتلو دیگر حق فعالیت در این شبکه را ندارد.

آهنگهای امیر تتلو

امیر تتلوسنه حیران

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام سنه حیران

امیر تتلوتموم شد

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام تموم شد

امیر تتلوپیله

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام پیله

امیر تتلونوازش

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام نوازش

امیر تتلوگیر کردم رو تو

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام گیر کردم رو تو

امیر تتلوعید امسال

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام عید امسال

آرمین 2AFM و امیر تتلویه چیزی بگو

دانلود آهنگ آرمین 2AFM و امیر تتلو به نام یه چیزی بگو

حسین تهی و امیر تتلوهولش

دانلود آهنگ جدید حسین تهی و امیر تتلو با نام هولش

امیر تتلوجمعه ها

دانلود آهنگ امیر تتلو به نام جمعه ها